Oznam pre zákazníkov:

 

Momentálne pracujeme na aktualizácii nášho e-shopu, ktorá bude dokončená do 30. 6. 2018.

V prípade potreby nás kontaktujte na: info@olivers.sk, prípadne na tel.č.: +421910197979.

Ďakujeme za pochopenie a trpezlivosť :-)

VPS - VPS server hosting - virtuální privátní server hosting pro malé projekty i náročné eshopy

Hračky, Hry, Videohry

V sekcii HRAČKY / HRY nájdete rôzne typy hračiek a hier pre malé i veľké deti. Jednoduché i zložitejšie stavebnice. Autodráhy Carrera, autíčka i príslušenstvo. Stolné hry, pri ktorých sa zabavia deti aj dospelí. Môžete si tu vybrať aj plyšové hračky, alebo špeciálne hračky pre chlapcov aj dievčatá, ako RC modely. V sekcii tiež nájdete športové potreby a stany pre deti.

Autodráhy Carrera
Autodráhy Silverlit
RC Modely
Želvy Ninja TMNT
Stavebnice
Spy Gear
Pull & Speed
Lexibook
Špiónske hračky
Hudobné hračky
Hračky pre dievčatá
   
Zlavovy kupon GFK klub (5bc63aa3bc)
58 € Dostupnosť: Skladom
GT9 4WD, 1:10, RTR, 2.4 GHZ
189,90 € Dostupnosť: Dlhodobo nedostupné
VRX Spirit Buggy RTR 2,4Ghz
148 € Dostupnosť: Dlhodobo nedostupné
Ferrari FF 1:14 - na dálkové ovládání
38 € Dostupnosť: Dlhodobo nedostupné
62387 Star Wars
79 € Dostupnosť: Do 14 dní
62423 Touring Contest
72 € Dostupnosť: Do 14 dní
Helikoptéra I/R Spy Cam (s kamerou)
54,90 € Dostupnosť: Dlhodobo nedostupné
Fleg 320 - Sport Alloy GYRO
31,90 € Dostupnosť: Dlhodobo nedostupné
Fleg 342 - Air Force GYRO (display)
43,90 € Dostupnosť: Dlhodobo nedostupné

VideoHry

Videohra je druh počítačového zábavného softvéru, ktorý vyžaduje video obrazovku pre svoju prevádzku. Mnohými však býva termín videohra chápaný v mierne posunutom zmysle, ako hra prevádzkovaná výhradne na tzv. hernú konzolu ( Sony Playstation Portable -PSP, Sony Playstation 2– PS2, Sony Playstation 3 - PS3, Microsoft Xbox 360, Nintendo Wii, Nintendo 3DS ). Naopak termín počítačová hra potom v takom prípade reprezentuje hru prevádzkovanú na zariadeniach, ktoré nie sú- či už z technického alebo len z pohľadu zvolenej formy prezentácie danej platformy -jednostranne zameraná práve na prevádzku zábavného software - typicky na platformách PC alebo Macintosh. Medzi najpopulárnejšie hry patria FIFA 12, NHL 12, Batlefield 3, Mafia, Black OPS, Medal of Honor, The Sims 3,... Videohry vyvíjajú spoločnosti ako Electronic Arts, Eidos, Valve, Atari,..

Carrera Autodráhy

Carrera je názov autodráhy predstavený v roku 1960 Josef Neuhierl GmbH & Co KG so sídlom v Franconian, meste Fürth, Nemecko. Názov carrera bol inšpirovaný Porsche Carrera modelmi, ktoré dostali meno od Carrera Panamericana cestného závodu. 

Carrera dominovala na nemeckom trhu v roku 1960 a 1970, vzhľadom k použitiu ďalších vodičov, a efektívneho marketingu, a to aj vďaka Norimbergu, kde sa konal pravidelne Medzinárodný veľtrh hračiek. 

V roku 1970, ponúka Carrera 1:24, 1:32 a 1:60 mierky pre autodráhy a slot-free "servo" systémy, ktorý dovolil autám prechádzať medzi pruhmi. Vzhľadom na množstvo ponúkaných systémov, a menej zákazníkov, Neuhierl musel predať svoju spoločnosť v roku 1985.

V roku 1999 sa skupina Stadlbauer zo Salzburgu v Rakúsku, prevzala Carreru. Viac o autodráhach Carrera TU.

 

Čo je hračka:

Hračka je nejaký objekt, ktorý možno použiť na hru. Hračky sú spojené často s deťmi domácimi zvieratami, ale i dospelimi. Hranie sa s hračkami, je často myšlienka, ako príjemný spôsobom pripraviť deti pre život v ľudskej spoločnosti. Mnohé predmety sú navrhnuté tak, aby slúžil ako hračky, ale tiež predmet na iné účely Ďalším aspektom je interaktívna digitálna zábava, ako sú videohry. Niektoré hračky sú vyrábané predovšetkým, ako zberateľské položky a sú určené len pre účely zobrazovania zberateľov. Pôvod hračiek je prehistorický. Bábiky a bábky predstavujúce deti, zvieratá a vojakov,ale i nástroje používaných dospelými sa môžu ľahko nájsť na archeologických náleziskách. Pôvod slova "hračka" je neznámy, ale vraj to slovo bolo prvýkrát použité v 14. Storočí.

Hračky a hry všeobecne, sú dôležité, pokiaľ ide o rast a poznávanie sveta okolo nás. Deti používajú hračky a hry, aby odhalili svoju identitu, pomáhajú ich telo zosilniť, učiť sa príčiny a následky, skúmať vzťahy a praktické zručnosti, ktoré budú potrebovať v dospelosti. Dospelí používajú hračky a hry pre vytváranie a posilňovanie sociálnych väzieb, učiť, pamätať a posilňovať poučenie z ich mladosti, objaviť svoju identitu, svoje mysle a tela, skúmať vzťahy, praktické zručnosti,...

Stavebnice :

Grécky filozof Platón napísal, že budúci architekt by sa mal stavať budovy ako dieťa. Stavebnica je zbierka oddelených častí, ktoré môžu byť spojené dohromady, aby vytvorili modely. Populárna modely môžu byť autá, kozmické lode, domy... Veci, ktoré sú stavané sú niekedy používané ako hračky, ale všeobecne povedané, cieľom je vytvoriť vlastný návrh, a staré modely bývajú často rozobraté na kusy a môžu sa použiť v budovaní nových modelov.

4DCity Puzzle - New York
 
29,90 € Dostupnosť: Do 14 dní

Modely :

Deti sa hrali s miniatúrnymi verziami vozidiel od staroveku, s hračkou dvojkolesového vozíka sú zobrazené na starovekých gréckych vázach . Naťahovacie hračky tiež hrali úlohu v pokroku hračky vozidiel. Moderné ekvivalenty sú autíčka, ako boli Matchbox a Hot Wheels, miniatúrne lietadlá, hračky lodí, vojenských vozidiel a vlakov.

Autodráhy

Autodráha je modulárna stavebnica, akýsi simulátor autodromu. Je to pomerne obľúbená hračka medzi deťmi, ktoré si tak môžu (v Rade prípadov) stavať Vlastné trasy pre autíčka. Priťahuje však pivo sa aj radu dospelých. Niektoré umožňujú autodráhy trasy vetviť, ci rôzne krížiť. Iné autodráhy bývajú zase sami poháňané elektricky. K Väčšej radosti detí, ktoré môžu tak medzi sebou pretekať. Na spodnej časti každého autíčka je zariadenie, ktoré ho pripája k drážke umiestnenej v modelovom okruhu. Medzi najznámejšie autodráhy patria autodráhy Carrera. Populárne sú najmä Sety Carrera Disney Auta. Nájdeme tu i autíčka z populárneho filmu CARS 2 Francesco BernoulliLightning McQueenHook, ...

62423 Touring Contest
72 € Dostupnosť: Do 14 dní

RC model

Rádiom riadený model (alebo RC model) je model, ktorý je riaditeľný pomocou rádiového riadenia. Všetky typy vozidiel môžu mať RC systém inštalovaný v nich vo vnútry. System RC ako prvý demonštroval Nikola Tesla, diaľkové ovládanie lode v roku 1893. Druhá svetová vojna priniesla väčší rozvoj v oblasti technológií diaľkového ovládania. Medzi RC modely patria najmä autá, lietadlá, helikoptéry, ponorky, lode, roboti,...

SIMULÁTOR X-POWER, 8 KANÁLŮ, FMS
22,90 € Dostupnosť: Na dotaz