Nová stavebnica Boffin Auto skladom!

5. říjen 2014 18.37

Základom všetkých projektov je doska namontovaná na auto, na ktorú sa jednotlivé súčiastky jednoducho nacvakávají. V manuáli je popísané, čo by projekt mal robiť a čo od neho očakávať. Po zostavení si môžete skontrolovať, či všetko funguje.

Elektronická stavebnica Boffin auto obsahuje 50 súčiastok, z ktorých možno postaviť projekty: 

- Vesmírne auto na diaľkové ovládanie 

- Auto, ktoré za jazdy strieľa 

- Auto, ktoré odpočúva a nahráva odkazy

Viac o produkte TU.

boffin-auto_1.jpg

Ako zostaviť Boffin?

Základom každej stavebnice Boffin je priehľadná plastová doska, na ktorú sa pricvakávajú jednotlivé súčiastky. Pricvaknúť sa myslí doslova, kontakty sú totiž riešené patentkami, takže vodiče a vôbec všetky súčiastky je možné doslova bleskovo spojiť aj rozobrať. V prípade, že sú súčiastky naskladané na sebe, je v manuáli uvedené, v ktorom „poschodí“ sa nachádza. Po zostavení všetkých projektov (obvodov) podľa návodu v príručke možno dostanete chuť experimentovať na vlastnú päsť.

Riaďte sa podľa pokynov v manuáli. Každý obvod obsahuje elektrický zdroj (batéria) a odpor (lampa, motor, integrovaný obvod, atď.), ktoré sú navzájom prepojené oboma smermi. Buďte opatrný, aby nedošlo k „skratu“, čo by mohlo poškodiť jednotlivé komponenty a/alebo rýchlo vybiť batériu.

zakladova-doska-boffin.png

Projekty

Množstvo projektov, ktoré je možné so stavebnicou Boffin zostaviť je zdanlivé. Ide o stovky a stovky projektov (v stavebnici Boffin 750 je to práve 750 opísaných a vysvetlených projektov), ktoré sú buď uvedené v manuáli alebo si ich môžete vymyslieť. Niekoho zaujmú rádia (AM, FM), niekoho detektory lži alebo pohybu, iného projekty so solárnym panelom.

Vrcholom je potom pripojenie MP3 prehrávača k stavebnici Boffin alebo naopak pripojenie Boffinu k PC. Každý pokus alebo projekt demonštruje funkciu súčiastok alebo zapojenia. Skúšajte rôzne varianty zostavenia a zistíte, že s Boffinom sa môžete hrať mesiace a neomrzí Vás.

projekt.png

Súčiastky

V stavebniciach Boffin sú súčiastky, opatrené kontaktmi, pre zostavenie rôznych elektrických a elektronických projektov. Každá súčiastka má svoju funkciu: sú tu vypínače, zdroje svetla, batérie, vodiče s kontaktmi v rôznych dĺžkach atď. Stavebnica Boffin obsahuje desiatky rôznych súčiastok, ktoré sú označené písmenami (niekedy aj číslom), farebne rozlíšené a v manuáli detailne zobrazené.;&

Niektoré súčiastky patria medzi atraktívnejšie ako LED displej, mikrofón, reproduktor, vrtuľa, iné sú obyčajné ako spínač, žiarovka, vodiče. Základom všetkého je veľká priehľadná plastová podložka, ktorá slúži k správnemu umiestňovaniu súčiastok. Sú na nej rovnomerne vzdialené miesta, do ktorých sa zasadzujú rôzne súčiastky. Pre lepšiu orientáciu sú na podložke rady, označené písmenami A-G a stĺpce, označené číslicami 1-10.

projekt-2.png

Obsah balenia

Stavebnica Boffin obsahuje desiatky rôznych súčiastok, ktoré môžete ľubovoľne kombinovať v rámci produktov Boffin (nie Boffin Junior). Pre jednoduchšiu orientáciu v projektoch a manuáloch sú súčiastky od seba odlíšené farebne a označené kódom (napríklad S2).