História autodráh Carrera

5. říjen 2011 00.41

Carrera má celú radu autentických licencií na autá. Medzi ne patrí Ferrari, Porsche, Audi, BMW, Bentley, Nintendo a NASCAR... Od 1. januára 2005 spoločnosť otvorila svoje dcérske spoločnosti v Spojených štátoch, " Carrera of America Inc ", okrem jeho dcérskych spoločností vo Francúzsku od roku 2006 v Poľsku a Maďarsku. 

Carrera je názov autodráhy predstavený v roku 1960 Josef Neuhierl GmbH & Co KG so sídlom v Franconian, meste Fürth, Nemecko. Názov carrera bol inšpirovaný Porsche Carrera modelmi, ktoré dostali meno od Carrera Panamericana cestného závodu. 

Carrera dominovala na nemeckom trhu v roku 1960 a 1970, vzhľadom k použitiu ďalších vodičov, a efektívneho marketingu, a to aj vďaka Norimbergu, kde sa konal pravidelne Medzinárodný veľtrh hračiek. 

V roku 1970, ponúka Carrera 1:24, 1:32 a 1:60 mierky pre autodráhy a slot-free "servo" systémy, ktorý dovolil autám prechádzať medzi pruhmi. Vzhľadom na množstvo ponúkaných systémov, a menej zákazníkov, Neuhierl musel predať svoju spoločnosť v roku 1985.

V roku 1999 skupina Stadlbauer zo Salzburgu v Rakúsku, prevzala Carreru. Po reštrukturalizácii Carrera, spoločnosť Stadlbauer obnovila  "Carrera 124" radu, ako prémiový produkt Carrera Exclusiv. V roku 2001 bol vyvinutý rad Carrera Go!  ako akčný model autodráh, vyvinutý pre začiatočníkov a mladých a dostupný pre široký trh. Carrere ide o inovácie a kvalitu, ktorou označila a vytvorila väčšiu merku 1:43 a tradičné 1:32, Carrera Evolution, bol integrovaný s novou digitálnou technológiou 132. Funkcia digitálnej technológie 132 umožňuje maximálne šiestich vozidiel na dráhe.

Viac ako 40 rokov v odbore, spoločnosť úzko spolupracuje s agentúrou Štátnej obchodnej kontroly v Norimbergu, ako štandardné je si overiť, či je značka Carrera a rad výrobkov spĺňa požadované bezpečnostné normy. Carrera má celú radu autentických licencií na autá. Medzi ne patrí Ferrari, Porsche, Audi, BMW, Bentley, Nintendo a NASCAR... Od 1. januára 2005 spoločnosť otvorila svoje dcérske spoločnosti v Spojených štátoch, " Carrera of America Inc ", okrem jeho dcérskych spoločností vo Francúzsku od roku 2006 v Poľsku a Maďarsku. 

carrera-o-1.png

V roku 2006, Carrera usporiadala prvé majstrovstvá sveta Carrera a ďalšie šampionáty v roku 2007 až do jari roku 2008. V septembri 2007 štartovali majstrovstvá sveta Carrera na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom. 

Dnes, Carrera je k dispozícii vo viac ako štyridsiatich krajinách sveta.

Produkty Carrera a príslušenstvo Carrera môžete kúpiť na www.olivers.sk